Loading…
Tronditet bota e filmit, vdes aktorja 54 vjeçare
  • 25/02/2018 | 19:15

...

Aktorja e njohur indiane e Bollivudit, Sridevi Kapoor, ka ndërruar jetë në moshën 54-vjeçare për shkak të një infarkti.


Aktorja e njohur ndodhej në Dubai në dasmën e nipit të saj kur ndërroi jetë.

Për mbi 4 dekada me radhë ajo ka interpretuat në më shumë se 150 filma duke përfshirë edhe filma klasikë si Mr India, Chandni, ChaalBaaz dhe Sadma.

Ajo cilësohej si një nga të paktat aktore indiane e aftë të arrijë sukses të madh në kinematografi pa ndihmën e një protagonisti mashkullor në film.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë