Loading…
Trump është i kapur nga Rusia
  • 11/01/2017 | 22:07

...

Një raport i cili dyshohet se është dorëzuar nga një ish oficer i inteligjencës britanike, FBI’së, thuhet se përmban detaje të shumta të cilat pretendojnë që presidenti i sapozgjedhur i SHBA’ve, Donald Trump, është nën kontrollin e Rusisë.


Një media ndërkombëtare ka publikuar dokumentin prej 35 faqeve në të cilat flitet për aktivitetet e çoroditura ku mori pjesë Donald Trump dhe se çfarë prova ka shërbimi federal i sigurimit rus.

Falë këtyre dyshime, thuhet se Kremlini do t’i bëjë shantazh Trump’it.

Në një dosje tjetër që senatori John McCain e ka dorëzuar në FBI thotë se është në lidhje me marrëdhëniet dhe bashkëpunimin e Trump’it dhe Kremlin’it me kompani të ndryshme ruse./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë