Loading…
Udhëtoi nëpër kohë tani paralajmëron: Në të ardhmen do të na sundojnë ‘Ata’
  • 19/01/2018 | 15:59

...

Nuk deshi të zbulojë si quhet dhe prej nga është sepse frikohet se do ta gjen inteligjenca artificiale nga ardhmëria e cila e sundon mbi racën njerëzore në vitin 6.000.


Nuk dëshirojnë që t’ju zbuloj këtë. Sidomos nuk do t’iu pëlqejë ajo çfarë do t’ju them. Kam udhëtuar nëpër kohë. Shkova në vitin 6.000 dhe atje arrita ta fotografojë një nga metropolet më të mëdha, ka thënë burri në video i cili së shpejti në You Tube fitoi mijëra klikime. Burri i panjohur në video e kishte mjegulluar fytyrën e vet si dhe fotografinë të cilën e paraqet.

Ai pohon se udhëtimi nëpër kohë u bë mundësi pas testimit me kafshë, dhe më pas edhe të njerëzve me makinë të cilën e kanë zbuluar shkencëtarët. Ai pretendon se pas më shumë se tre mijë viteve mbi racën njerëzore do të sundojë inteligjenca artificiale të cilën do ta quajmë “Ata”. Fotografia të cilën e solli nga ardhmëria është shkatërruar gjatë udhëtimit nëpër kohë, ndërsa burri shpjegon se si për shkak të udhëtimit njerëzve i deformohet i gjithë trupi. Nuk ka përmendur detajet si emrin e vet, prej nga vjen dhe për cilin qytet bëhet fjalë në fotografi sepse Ata mund ta gjejnë. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë