Loading…
Vdes ikona franceze e dizajnit të veshjeve, jetoi 91 vjet
  • 12/03/2018 | 17:40

...

Emri i famshëm, me stilin e njohur plot elegancë të cilin e ndjekin shumë njerëz, ndërsa i gjithë kjo e mbante emrin Hubert de Givanchy.


Në moshën 91 vjeçe ka vdekkur Hubert de Givanchy, dizajneri i njohur i modës, aristorkati francez. I njohur me “fustanin e shkurte të zi”.

Givanchy ndërtoi modelin e zonjës në vitet 1950 dhe 1960 , ndrësa stilin e tij të vesjes e mban edne Mbretërësha e Britanisë, transmeton gazetametro.net

Për vdekjen e tij ka treguar partneri i tij Philippe Vene, nëpërmjet shtepisë së modës Givanchy, duke treguar se ai ka vdekur në gjumë natën e së shtunës.

“Më dhimbje të madhe ju njoftoj që ka ndrruar jetë Hubert de Givanchy”, thuhet ne njoftimin për medie./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë