Loading…
Veç një mur shpëton qytetin, kjo është mënyra se si ndalet katastrofa
  • 25/09/2017 | 23:39

...

Kjo duket një katastrofë e vërtetë. Kur shirat e dendur e pushtuan Grein e Austria, ishte një mur 5 metra i lartë, i cili në një mënyrë edhe e ndante qytetin në dy pjesë, por ajo është e vetmja gjë që mbron qytetin nga katastrofa e plotë.


Duke ditur se sa kanë qenë afër shtëpitë, është për t’u befasuar nga kjo mrekulli, transmeton gazetametro.net.

Në fotografi dhe në video, duket se uji mund të përhapej në çdo moment, dhe kështu të vërshonte të gjithë qytetin.

E vetmja gjë prej të cilës kishin frikë zjarrfikësit ishe të mos goditej muri mbrojtës nga ndonjë kontenier i madh për mallra./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë