Loading…
Vendimi i Trump’it sjell trazira, ushtria e Izraelit përleshet me palestinezët
  • 07/12/2017 | 13:37

...

Qysh nga nata e mbrëmshme, ka protesta për vendimin e Donald Trump Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka njohur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit, duke ngritur palestinezët në protesta, e duke pranuar kritika për vendimin përreth globit.


Një reporter i AFP-së ka ndarë disa fotografi të përleshjeve mes ushtrisë izraelite dhe palestinezëve në një pikë-kontrolli në Ramallah, një qytet palestinez në perëndim, shkruan rtv21.tv.

Nga fotografitë ku shihen disa goma duke u djegur, mund të mendohet se situata mund të eskalojë, pasi palestinezët janë duke protestuar qysh mbrëmë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë