Loading…
Vendosni një kapse rrobash tek kondicioneri i makinës, ja për çfarë shërben (Video)
  • 13/08/2017 | 14:32

...

Nëse shpenzoni shumë kohë në makinën tuaj, dëshironi që ajo të vijë aromë të mirë. E njëjta gjë vlen edhe për shtëpitë. Askush nuk dëshiron të jetojë dhe të flejë në një shtëpi me aromë jo të mirë. Në vend të ndezjes së qirinjve aromatike të shtrenjta ose të spërkatjes së ajrit me produkte toksike plot kimikate, përdorni një kapse rrobash.


Do t’ju duhet një kapse rrobash prej druri dhe një shishe vaj esencial me aromën tuaj të preferuar. Vendosni disa pika vaj mbi kapse dhe kapeni rreth kanaleve të kondicionerit, shkruan Shendeti. Kjo është metoda më e mirë, si dhe një nga mënyrat më praktike për ta bërë një zonë të vijë erë të mirë.

Kjo metodë nuk do t’ju kushtojë, nëse era fillon të zbehet, duhet të hidhni disa pika të tjera nga vaji esencial. Për më shumë instruksione mbi mënyrën e aplikimit të vajit dhe vendosjes së kapses në kondicioner, shikoni videon e mëposhtme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë