Loading…
Veseli: Haradinaj e Limaj gabojnë nëse nuk e votojnë demarkacionin
  • 07/12/2017 | 22:14

...

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli prerazi thotë se duhet të votohet marrëveshja e demarkacionit.


Sipas tij, deri tash nuk ka asnjë argument që provon pavërtetësinë e marrëveshjes ekzistuese.

Ndonëse theksoi se duhet të votohet, në rast të mos kalimit të kësaj çështje ai shtoi se vendi do vazhdojë të jetë i izoluar dhe rrjedhimisht do t’i bllokohen edhe rrugët për integrime euroatlantike.

Edhe pse në koalicion me AAK-në, të cilët kanë një qëndrim krejtësisht të kundërt me PDK-në karshi demarkacionit me Malin e Zi, Veseli deklaroi në Rubikon të KTV-së se mban përgjegjësi vetëm për vendimet e subjektit që ai përfaqëson.

Sipas tij, kryeministri i koalicionit qeverisës, Ramush Haradinaj dhe partneri tjetër, Fatmir Limaj gabojnë nëse nuk e votojnë marrëveshjen e shënjimit të kufirit më Malin e Zi.

“Derisa unë e votoj dhe ata jo, mendoj se nuk i bëjnë mirë Kosovës, nuk i ndihmojnë fuqizimit të Kosovës”, ka thënë ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë