Loading…
Veseli: PDK-ja do të përkrahë çdo projekt të Vehapit në Rahovec
  • 14/11/2017 | 18:09

...

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga kandidati për të parin e Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi, gjatë tubimit të sotëm elektoral në këtë komunë ka thënë se, fitorja e PDK-së në Rahovec është fitore për secilin fermerë, secilin vreshtarë dhe secilin qytetarë punëtor të Rahovecit.


Veseli theksoi se Rahoveci është simbol i vizionit të subjektit të tij për fuqizimin e shtetit dhe zhvillimin ekonomik të Kosovës.

“Me Idriz Vehapin kryetar, Rahoveci është bërë komuna më transparente në Kosovë. Me Idrizin kryetar, Komuna e Rahovecit ka arritur përqindjen më të lartë të realizimit të buxhetit në nivel vendi. Me Idrizin kryetar, Komuna e Rahovecit është bërë një mekanizëm i fuqishëm në përkrahje të prodhuesve”, ka thënë Veseli para simpatizantëve të shumtë rahovecas.

Kreu i PDK-së tha se me Idriz Vehapin kryetar në katër vjetët e ardhshëm prodhuesit e Rahovecit do të përkrahen edhe më fuqishëm dhe se grantet e subvencionet për fermerët dhe vreshtarët rahovecas do të shumëfishohen.

Tutje, Veseli është shprehur se vizioni i Idriz Vehapit është i qartë: që komuna do të mbetet në shërbim të njerëzve që punojnë e prodhojnë.

Nga ana tjetër, kandidati për kryetar të Rahovecit, Idriz Vehapi, theksoi se edhe në katër vjetët e ardhshëm, ai do të mbetet aleat besnik i prodhuesve, bizneseve të vogla e të mesme të komunës së Rahovecit.

Vehapi shtoi se në mandatin e radhës, Rahovecit do të kthehet në qendër kryesore të eksportit të prodhimeve kosovar. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë