Loading…
Vetëm gjenitë mund të gjejnë se çfarë nuk shkon me këto 6 fotografi (Foto)
  • 13/08/2017 | 13:58

...

Ne të gjithë e dimë se çdo foto mund të përpunohet, por jo të gjithë mund të gjejnë një të rreme. Një studim i kohëve të fundit tregoi se vetëm 60% e njerëzve janë në gjendje dallojnë imazhet e vërteta nga ato të rreme, dhe madje edhe më pak – 45% – mund të përcaktojnë pjesën e trajtuar, transmeton gazetametro.net.


Për të kuptuar se cilës kategori i takoni, lexoni pyetjet dhe përpiquni të gjeni përgjigje në foto. Pastaj kontrolloni supozimet tuaja me përgjigjet e sakta dhe na tregoni për rezultatet tuaja në seksionin e komenteve.

1. Një ose më shumë karaktere mungojnë në foton e vërtetë. Çka apo kush janë ata?/GAZETAMETRO.NET

 

2. Ne kemi shtuar disa detaje shtesë në këtë monument. Cilat janë ato?

3. Duhet të jemi të sinqertë: duhet të jeni shumë të vëmendshëm për të parë se çfarë ka të gabuar këtu.

4. Dikush është qartë jashtë vendit këtu. Mund të dallosh kush?

5. Fotografia e vërtetë duhej të kapte çiklistin apo çiftin?


6. Kjo ka 2 elemente të doktoruar. E para është e lehtë për t’u gjetur. Siç është edhe e dyta … për ata që janë afër me veprat e Da Vinçit.

 

 
PËRGJIGJJET

     

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë