Loading…
Vetëvendosje-LDK koalicion në Ferizaj? Flet Muharrem Svarqa
  • 14/11/2017 | 20:45

...

Kandidati për kryetar të komunës së Ferizajt, Muharrem Svarqa nga LDK-ja ka pranuar se janë në prag të koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje, e cila në këtë komunë në zgjedhjet e 22 tetorit garoi me Faton Topallin. Ai ka bërë të ditur se përveç Vetëvendosjes, ata janë në negociata edhe më një parti tjetër, shkruan Gazeta Metro.


Kujtojmë që Svarqa më 19 nëntor do të përbalet me Agim Aliun e PDK-së.

Ndërsa bashkëpunim lokal VV dhe LDK kanë lidhur tashmë për Vushtrrinë. 

Svarqa poashtu gëzon mbështetjen e AKR-së në Ferizaj.

Ndiqeni intervistën e plotë që Svarqa dha për Express:

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë