Loading…
Vetura zyrtare parkohet në hapësirën e gjelbruar
  • 14/03/2018 | 10:29

...

Në një fotografi që një qytetar e ka dërguar në KALLXO.com, shihet si një veturë me targa zyrtare është parkuar në vend të palejuar parkimi.

Vetura ështëparkuar veturën në një pjesë të trotuarit dhe në hapësirën e gjelbruar duke e dëmtuar barin në atë hapësirë.

Fotografia është bërë gjatë kësaj jave, mbrapa Qeverisë së Kosovës.

Veturat zyrtare keqpërdoren vazhdimisht nga institucionet e vendit.

Rasti i parkimit të gabuar është një prej më të thjeshtëve në një varg keqpërdorimesh ku përfshihen edhe vozitja e veturave në ditët e pushimit dhe përdorimi i veturave për nevoja private.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë