Loading…
Veturat luksoze shkatërrohen nga një buldozer me urdhër të presidentit të Filipineve
  • 07/02/2018 | 00:06

...

Me urdhër të presidentit të Filipineve Rodrigo Douterte, më shumë se 20 vetura luksoze të konfiskuara janë shkatërruar të martën në këtë shtet.


Kjo është pjesë e strategjisë së Duterte kundër krimit dhe korrupsionit. Ai personalisht e mbikëqyri shkatërrimin nga një buldozer, përcjell gazetametro.net.

“Jepni ato te blerësit e hekurit. Ata nuk mund të kenë vetura të tilla, por ata mund të marrin diçka prej tyre. Bëjini lodra prej tyre”, tha Duterte.

Veturat u kapën në vepër nga zyrtarët e doganave dhe pronarët u akuzuan për shmangie nga taksat. Vitin e kaluar, u kapën vetura në vlerë rreth 3 milionë euro.

“Dëshironi të importoni vetura? Së pari paguani taksat. Që tani e tutje, do të bëhet një praktikë për të shkatërruar automjetet luksoze të kontrabanduara”, tha Duterte. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë