Loading…
Vidhet shishja më e shtrenjtë në botë e vodkës
  • 03/01/2018 | 22:59

...

Policia daneze është duke hetuar vjedhjen e një shisheje të vodkës, që besohet të jetë më e shtrenjta në botë.


Shishja që ka vlerë 1,3 milionë euro dhe është bërë me ari, argjend dhe gurë diamanti, ishte huazuar në një lokal të Kopenhagës që kishte mijëra shishe të vodkës të ekspozuara.

Pronari i lokalit, Brian Ingberg, ka thënë se shishja ishte shfaqur në një episod të serialit House of Cards.

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur hajni e kapi shishen e vodkës Ruso-Baltike dhe u largua nga lokali.

Policia deklaroi se ende nuk dihet nëse hajni që vodhi shishen të martën e kishte çelësin apo hyri me dhunë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë