Loading…
Vinin nga Serbia për të votuar, u gjenden bomba
  • 22/10/2017 | 13:12

...

Policia kufitare në Jarinje ka ndaluar autobusin që vinte nga Kragujevci me qytetarë serbë që vinin për të votuar dhe në të janë gjetur dy bomba.


Burime të KosovaPress nga Mitrovica bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:00 dhe se shoferi i këtij autobusi është arrestuar.

“Policia po pret njësitë e specializuara nga Prishtina për të shikuar bombat ndërsa dyshohet se në autobus ka edhe armë tjera”, ka thënë burimi i KosovaPress.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë