Loading…
Viza, pika dhe ja rezultati i saktë: Shikoni si fëmijët japonez mësojnë shumëzimin
  • 07/01/2018 | 10:55

...

Për derisa fëmijët tanë mundohen me tabelën e shumëzimit, japonezët fëmijët e tyre i mësojnë të kryejnë këtë detyrë llogaritëse në mënyrë vizuale dhe interesante.


Ata përdorin vizat dhe vendosin aq viza sa dhe ka numra dhe me ndihmën e pikave që bëhen ata gjejnë rezultatin e saktë, transmeton gazetametro.net

Për ta kuptuar më mirë këtë mënyrë, shikoni videon më poshtë./gazetametro.net

https://www.youtube.com/watch?v=yBx6APerHuI

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë