Loading…
Vjen lajmi i mirë për Xhakën dhe Kombëtaren
  • 25/09/2017 | 23:21

...

Për ndeshjen kundër Spanjës, Kombëtares shqiptare do ti mungojnë disa lojtarë, por një përforcim mund të konsiderohet Taulant Xhaka.


Mesfushori i Baselit mungonte prej kohësh  për shkak të mospajtimeve me ish trajnerin Gianni de Biasi, ka vendosur t’i përgjigjur pozitivisht ftesës së trajnerit të ri, Christian Panucci.

Xhaka do të grumbullohet në Kombëtare për dy ndeshjet e ardhshme kualifikuese për Rusia 2018, kundër Italisë në Shkodër dhe ndaj Spanjës në udhëtim, që zhvillohen në fillim të muajit tetor.

Rikthimi i mesfushori është shumë i rëndësishëm, edhe për faktin se dy mesfushorët, Amir Abrashi e Andi Lila janë të lënduar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë