Loading…
Volkswagen do të paguajë edhe 4.3 miliardë dollarë dënim
  • 11/01/2017 | 20:45

...

Prokurorët amerikanë kanë bërë të ditur se do të ngrisin akuza ndaj gjashtë drejtorëve të kompanisë së prodhimit të makinave Volkswagen, për shkak se gënjyen për masën e emetimeve të dioksidit të karbonit në atmosferë, transmeton gazetametro.net

Një nga drejtorët, Oliver Schmidt ishte arrestuar javën e kaluar në Florida, por pesë të dyshurit tjerë besohet se gjenden në Gjermani.

Gjithashtu, Volkswagen do të paguajë 4.3 miliardë dollarë si dënim për ato mashtrime. Shifra totale që do ta paguajë kompania shkon në 20 miliardë,që e bën këtë skandalin më të kushtueshëm në histori. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë