Loading…
Volkswagen lancon modelin e ri “Arteon R-line” për vitin 2018
  • 08/01/2018 | 17:18

...

Kur flasim për markën gjermane të Volkswagen mund ta themi me siguri se është një markë që ka prodhuar gjatë gjithë kohës modele të larmishme të makinave si : vetura normale, fuoristrada, dhe makina sportive.


Volkswagen në Europë  është një markë simbol me përdorime në shifra të larta, pasi pëlqehet nga konsumatorët për shkak të çmimeve të mira dhe shumë konkurruese me tregun dhe për prodhimin e makinave shumë komode të përballushme nga të gjitha shtresat e popullsisë.

Me vizionin drejt të ardhmes Volkswagen këtë herë ka prezantuar modelin e ri për vitin 2018 të quajtur “Arteon R-line”.

Një veturë me linja ekstravagande, shumë elegante dhe me një pamje të botës së ardhme teknologjike.

Modeli “Arteon R-line” është një ridimensionim i avancuar i modelit “Passat CC” duke sjellë një version më të fuqishëm dhe më kompetitiv të gamës.

Volkswagen “Arteon R-line” ka një motor me cilindrat 2.0 benzinë me 6 pistona me turboçarxher dhe gjeneron një fuqi prej 276 kuaj fuqi duke performuar nga 0-100 km/h për 5.6 sekonda.

Ka një transmision automatik me 7 raporte dhe ka disqe prej 19 inçësh.

Modeli i ri “Arteon R-line” ka një çmim bazë prej 31 mijë euro plus koston për opsionet shtesë që mund të kërkojnë klientët.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë