Loading…
Volkswagen me pasardhës të makinës legjendare
  • 11/01/2017 | 20:22

...

Nëse keni ëndërruar ta vozisni Microbus’in legjendar të Volkswagen’it të viteve të 60-ta, kompania ka menduar që ta rikthejënë treg modelin ikonik, kësaj radhe të modernizuar, transmeton gazetametro.net

1960-vw-bus

Gjiganti gjerman e prezantoi konceptin ID Buzz në Detroit Auto Show të hënën. Ky model është i pajisur me motor elektrik dhe mund të bartë tetë persona në ‘bord’. Gjithashtu, në të është instaluar edhe mundësia për vozitje autonome ID Pilot.

https-%2f%2fblueprint-api-production-s3-amazonaws-com%2fuploads%2fcard%2fimage%2f341942%2f159b4ebd-5b81-46ac-84e5-e85e0e827bf0

Microbus ishte model shumë i popullarizuar rreth gjashtë dekada më parë, sidomos nga të rinjtë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë