Loading…
Volvo nga viti 2019 do të prodhojë vetëm vetura elektrike
  • 07/07/2017 | 20:32

...

Prodhuesi botërorë i veturave Volvo ka bërë të ditur që të gjitha veturat e tyre nga viti 2019 do të kenë motor elektrik, transmeton gazetametro.net


Volvo këtë vendime quan si më të rëndësishmin që ndonjëherë e ka marur ndonjë prodhues, ku ka thënë se të gjitha modelet do të keni mënyre elektrike të përdorimit.

Drejtori i Volvos Haan Samuelsson ka deklaruar se politika e tyre është zvhillohet duke i plotësuar kërkesat  e klientëve.

Ai ka thënë gjithashtu se njerëzit çdo ditë e më shumë po kërkojnë vetura elektrike, ndërsa ne jemi këtu për t’i plotësuar kerkesat e tanishme dhe të ardhme të blerëzve tanë.

Në 2019 Volvo do të sjell 5 modela elektrik në treg./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë