Loading…
Vritet edhe një shqiptar në Siri
  • 24/09/2017 | 21:18

...

Një ferizajas që i ishte bashkuar ISIS në luftën në Siri, ka gjetur vdekjen, shkruan gazetametro.net.


Ai është vrarë në territorin sirian, njoftojnë burime nga organet e sigurisë.

Bëhet fjalë për V.Q nga Cernilla, i cili kishte qenë 28 vjeçar.

Ndërkohë, mësohet se familja e të vrarit ishte njoftuar para 2 ditësh me lajmin, e me ç’rast është hapur edhe e pame.

Ndryshe, V.Q ia shton edhe për një numrit të të vrarëve në luftën e Sirisë, e ku kohë më parë ishte vrarë edhe komandanti i shqiptarëve atje, Lavdrim Muhaxheri, për vrasjen e të cilit kishte raportuar ekskluzivisht Metro.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë