Loading…
Vucic’it i del problem me gazetarët kroatë
  • 13/02/2018 | 14:16

...

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq ka folur para gazetarëve kroat gjatë vizitës që po zhvillon në këtë vend


Gazetarët kroat e kanë pyetur Vuçiqin nëse do të kërkonte falje për fjalimin e tij të mbajtur në Glina në vitin 1995.

Vuçiq ka thënë se është përballur me një pyetje të tillë për disa herë derisa ka qëndruar në Kroaci, shkruajnë mediat serbe, transmeton Periskopi.

“Masa e mbështetjes dhe respektit për ju është e lidhur në mënyrë të drejtpërdrejtë me masën e respektit po aq sa ju prisni nga dikush. Por ju nuk do të gjeni tek unë asnjëherë ndonjë formë frike ose nevojën që unë të përulem para jush’.

“Sot kam dëgjuar gjërat më të tmerrshme për mua, që kanë të bëjnë me emrin tim dhe janë krejtësisht të pavrëteta. Unë nuk do t’u përgjigjem atyre’, ka thënë ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë