Loading…
‘Walt Disney’ blen gjigantin e prodhimit të filmave, ‘The Simpson’
  • 15/12/2017 | 15:59

...

Ditën e djeshme “Walt Disney” realizoi një prej blerjeve më të rëndësishme të sajat. Bëhet fjalë për kompaninë e famshme të prodhimit të filmave“21st Century Fox’”. Për 52.4 biliardë dollarë, të gjitha studiot televizive apo të prodhimit të filmave, si edhe 39% e aksioneve të satelitëve të Fox, i kalojnë tani “Walt Disney”.


Por “The Simpson” e dinin këtë gjë që në vitin 1998, ku në një seri të tyren, të titulluar ‘When You Dish Upon A Star’ shfaqet logo e “21st Century Fox”, dhe poshtë saj shkruhet “ pjesë e Walt Disney”. Sigurisht që kjo nuk është hera e parë që ky serial habit me saktësinë që parashikon disa ngjarje mjaft të rëndësishme.

Në vitin 2000 ata parashikuan se Donald Trump do të ishte presidenti i SHBA-ve. Të gjithë e morën si një shaka pa kripë, ndërsa 16 vite më vonë u kthye në realitetin e Amerikës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë