Loading…
Wenger: E merituam fitoren, Ozil shënoi gol të rëndësishëm
  • 17/12/2017 | 08:54

...

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger thotë se është i lumtur me fitoren dhe paraqitjen e skuadrës së tij kundër Newcastle United.


‘Topçinjtë’ mposhtën Newcastle-n, me rezultat 1-0, në kuadër të Premier Leagues. Strategu francez thotë se ekipi i tij e meritoi fitoren, sepse sipas tij, skuadra e tij krijoj shumë raste për gola, shkuan KosovaPress.

“Në përgjithësi ne e merituam fitoren, ne patëm shumë raste në 10-të minutat e fundit dhe ne e dominuam lojën”, tha Wenger.

Ai lavdëroi Mesut Ozilin, i cili realizoi golin e fitores. Sipas Wengerit, gjermani shënoi gol të rëndësishëm.

“Goli i Ozil? Unë jam i kënaqur për faktin se ai shënoi gol të rëndësishëm”, theksoi francezi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë