Loading…
Xhaka më i miri ndaj United
  • 12/09/2017 | 23:14

...

Baseli u mposht bindshëm nga Manchester United në ndeshjen e parë të fazës së grupeve.


Mirëpo, futbollisti shqiptar Taulant Xhaka u vlerësua me notën më të lartë nga radhët e mysafirëve së bashku me sulmuesin Eyounounssi.

Madje, vetëm 3 lojtarë të United u vlerësuan më lartë sesa Xhaka.

Fellaini, Lukaku dhe Rashford shënuan nga një gol për fitoren e skuadrës së jose Mourinhos.

Në tribunat e Old Trafford ishte prezent edhe vëllai i Taulantit, Granit Xhaka.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë