Loading…
Xhaka shënon gol spektakular nga goditja e lirë (Video)
  • 13/08/2017 | 17:02

...

Taulant Xhaka ka shënuar një gol të bukur nga goditja e lirë, në fitoren e ekipit të tij Basel kundër Wettswill, e vlefshme për Kupën e Zvicrës e cila ka përfunduar me rezultat 0:2, transmeton Gazeta Metro.


Xhaka ka shënuar gol në minutën e 39’ të pjesës së parë, ndërsa goli i dytë erdhi në minutën e 86’ nga Zuffi.

Me këtë fitore, ekipi i mesfushorit shqiptar u kualifikua në raundin tjetër të kësaj gare./Gazeta Metro/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë