Loading…
Xhemaili jep spektakël me dy gola (Video)
  • 13/08/2017 | 10:07

...

Futbollisti tetovar, Blerim Xhemaili, që aktualisht është pjesë e ekipit kanadez, Montreal Impact, ka shënuar dy gola për skuadrën e tij në ndeshjen e fundit, për të mposhtur Philadelphia Unionin, 0-3 në fund, shkruan Gazeta Metro.

Xhemaili 31 vjeç ka shënuar golin e parë dhe të fundit të skuadrës, të gjitha këto në pjesë të dytë, për të nxjerrë fitoren për ekipin e tij.

Pas kësaj ndeshje, Montreal është në pozitën e shtatë të Konferencës Lindore të MLS-së, 5 pikë larg vendit të gjashtë që dërgon në Play-Off.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë