Loading…
YouTube ka fshirë 150 mijë video të fëmijëve, arsyeja tronditëse
  • 01/12/2017 | 12:53

...

 YouTube njoftoi se ka fshirë mbi 150.000 video-xhirime të fëmijëve, të cilët janë përcjellë me komente jo të mira, madje edhe me karakter pedofil.


Për shkak të këtyre komenteve, YouTube ka vendosur të largojë videot, si dhe ka mbyllur qindra llogari dhe ka bllokuar komentet në 625.000 video-xhirime.

YouTube po ashtu njoftoi se ka ashpërsuar rregullat kur bëhet fjalë për vendosjen e video-xhirimeve, në të cilat paraqiten fëmijët./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë