Loading…
Zbulohet kutia e zezë: Asnjë i mbijetuar nga 71 personat që ndodheshin në aeroplan
  • 11/02/2018 | 17:54

...

Në vendin ku ka rënë aeroplani An-148 me 65 udhëtarë dhe 6 anëtarë të ekuipazhit në afërsi të Moskës është gjetur kutia e zezë, ndërsa hetuesit po hulumtojnë disa teori për çka është rrëzuar ai.


Sipas zyrtarëve nuk ka asnjë të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit. Operacioni për shkaqet e rrëzimit ende po vazhdon, transmeton gazetametro.net.

Avioni  i tipit Antonov An-148 i kompanisë “Saratov Airlines” ishte nisur në orën 11:22 me orën lokale nga aeroporti i Domodedovos në Moskë drejt qytetit Orsk që ndodhet afër kufirit rus me Kazakistanin.

Pasi është ngritur nga aeroporti i kryeqytetit rus avioni është përplasur në një fshat të Moskës, Argunovo, një distancë prej 80 km.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë