Loading…
Zbulojeni se çfarë do t’ju ndodh këtë javë: Çfarë parashikon astrologu i njohur për shenjat e horoskopit
  • 21/11/2017 | 22:00

...

Sipas astrologut të njohur Oscar Cainer, ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje. Shpresojmë të informoheni në mënyrën më të mirë.


Dashi

Ne jetojmë në një botë të lidhur me etikën shoqërore. Rregullat në dukje janë arbitrare, por kur i merrni ato gabim, mund të ndjeheni sikur keni kryer një mashtrim social. Ju jeni mërzitur nga një sërë rrethanash. Para se të kërkoni këshilla, shqyrtoni mundësitë tuaja. Ju keni të drejtë të merrni vendimin e duhur këtë javë.

Demi

Krijuesit e çmendur janë njerëzit që i duan gjërat në një masë më të madhe. Ju keni qenë i sigurt për mënyrën si po ecni përpara. Tani, po filloni të keni  dyshime rreth strategjive tuaja. Dikush ka dëmtuar besimin tuaj. Nëse mund të ndani faktet nga ankthi juaj, do të jeni në gjendje të ndërmerrni një hap të rëndësishëm.

Binjakët

Ju keni arritur të jeni vetvetja në shumicën e kohës. Kjo nuk është koha për të ndaluar! Vendoseni besimin tuaj ndaj vetes këtë javë. Miratimi i njerëzve të tjerë, ndonëse i dobishëm, nuk është thelbësor. Binjak, hiqeni dyshimin dhe vazhdoni përpara!

Gaforrja

Ju e keni të vështirë të shpjegoni motivet tuaja. Ju jeni ende duke e parë veten me hutim. Ju ka kapur stresi, sepse  jeni përpara lojës. Fuqitë tuaja intuitive janë të mëdha dhe jeni në një situatë të vështirë për t’u shpjeguar. Nëse jeni të duruar, do të arrini ta kapni shpejt.

Luani

Ju jeni aq të adaptueshëm, saqë ndonjëherë e realizoni diçka pa ndihmën e askujt. Luanët gjejnë një mënyrë për të funksionuar një marrëdhënie e keqe pune. Këtë javë nëse mënyrat tuaja nuk funksionojnë për të rregulluar diçka, duhet të veproni duke nxjerrë në pah anën tuaj jo fort të mirë.

Virgjëresha

Mendimi juaj i shpejtë dhe inteligjenca e ndritur ju jep shumë avantazhe. Por, askush nuk di gjithçka. Ju keni marrë një vendim të bazuar në informacione të pasigurta kohët e fundit. Dhe ju po filloni të vini re çarje në planin tuaj. Nëse kërkoni diçka për t’u përqendruar, do të jeni gati të ktheheni te gabimi.

Peshorja

Pema psikologjike me të cilën po përqendroheni, ka degë që janë të gjata dhe ka humbur aftësinë për të rritur frytet. Ju keni qenë në gjendje të bëni prerjen, prandaj pse hezitoni? Ka mundësi më të lehta për të marrë, prandaj nxitoni.

Akrepi

Tani keni fuqinë për të bërë një ndryshim, por nuk jeni të sigurt. Ju nuk keni nevojë të hidheni në veprim. Por ju nuk duhet të shpërfillni idenë e ndryshimit. Sipas intv, ka një mënyrë të zgjuar për zgjidhjen e problemit tuaj aktual, që e bën jetën shumë më të lehtë këtë javë.

Shigjetari

Ndryshimin, shigjetarët e pëlqejnë shumë.  Ata e preferojnë atë, kur bëhet fjalë për vullnetin e tyre. Duhet të jeni në gatishmëri për çdo kërcënim për gjendjen tuaj të të mirëqenies. Ju keni parë një ndryshim në horizont dhe nuk jeni të sigurt se çfarë duhet të bëni për të. Këtë javë, nëse mund ta ndalni harxhimin e energjisë tuaj, do merrni atë që po prisnit.

Bricjapi

Çfarë do të ndodhte nëse do të pranonit humbjen? Ju keni të drejtë të jeni të pasionuar për atë që po përpiqeni të arrini. Por, suksesi juaj nuk duhet të jetë kundër shanseve. Këtë javë  do të shihni se në vend që të ndiheni sikur jeni kundër botës, shanset mund të grumbullohen në favorin tuaj.

Ujori

Ujorët e adhurojnë lirinë. I është thënë se çfarë duhet të bëjmë. Juve  ju pëlqeni të dilni nga rruga dhe të ndihmoni njerëzit. Aktualisht ju mund të ndjeni tension mes këtyre dy dëshirave. Njerëzit e duhur dëshirojnë të shohin meritat në veprimet tuaja. Ju vetëm duhet të shpjegoni motivet tuaja.

Peshqit

A nuk do të ishte mirë të krijoni  rrethanat ideale për të bërë lëvizjet që dëshironi të bëni? Ndërsa sunduesi juaj kthehet këtë javë, ajo rrit fuqinë tuaj për të ndikuar mbi njerëzit dhe situatat. Ju keni  kohën e duhur. Me besimin për të shprehur idetë tuaja, ju mund të punoni magjinë tuaj.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë