Loading…
Zgjohet pas orës 12 të ditës, 2 orë not e ngritje të peshave: Lexoni pak nga jeta e pazakontë e Putinit
  • 10/01/2018 | 20:15

...

Vladimir Vladimiroviç Putin, presidenti i Rusisë, njihet si një person që bën një jetë jo të zakonshme, duke numëruar kështu shumë gjëra që s’i praktikojnë liderët tjerë botërorë.


Putini  jeton natën dhe praktikisht të gjithë ditën e kalon duke parazituar në shtrat. Ai është tërë ditën pjesë e medias ruse por edhe jashtë tyre, megjithatë por pjesën më të madhe të punëve të tij i përfundon natën, transmeton gazetametro.net

Ish-agjenti i KGB nuk ngrihet nga krevati pa kaluar ora 12 e mesditës, siç shkruhet në një prol të tij të realizuar në 2014-ën nga Ben Judah. Judah kaloi tre vite duke hulumtuar rreth jetës së Putin për librin e tij. Mëngjesi i tij përfshin një omletë të madhe ose një tas të madh me qull, shoqëruar me vezë thëllëze dhe gjizë.

Pas mëngjesit dhe Putin shkon të notojë për rreth dy orë dhe nalizon stërvitjen e tij me ngritje peshash. Mbi të gjitha mëngjeset e liderit rus karakterizohen nga vetmia. Miku i tij më i afërt është qeni Labrador, Koni, që e pret në buzë të pishinës derisa mbaron stërvitjen. Derisa Putin përfundon mëngjesin dhe aktivitetin fizik, ka ardhur pasditja. Atëherë ai ulet dhe nis të lexojë shtypin e ditës.

Vladimir Vladimiroviç Putin ,presidenti i Rusisë, ka qenë kryeministër nga viti 1999 deri në vitin 2000. President nga 2000 deri më 2008 dhe përsëri kryeminister nga 2008 deri më 2012. Nëna e tij ishte nënpunëse në një fabrikë, ndërsa i ati i tij ishte marins i një nëndetseje./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë