Loading…
Zhvarroset 2 muaj pasi vdiq, por murgu akoma buzëqesh
  • 23/01/2018 | 09:19

...

Këto pamje të pabesueshme tregojnë një murg budist që mbante një buzëqeshje në fytyrën e tij pasi trupi i tij u zhvarros nga pasuesit e tij dy muaj pasi vdiq.


Murgu, Luang Phor Pian, vdiq në moshën 92 vjeç më 16 nëntor vitin e kaluar pas marrjes së sëmundjes në një spital në kryeqytetin e Tajlandës, Bangkok.

Pian, i cili ishte fillimisht nga Kamboxhia, kaloi pjesën më të madhe të jetës së tij duke shërbyer si një mësues i mirënjohur budist në provincën qendrore Thai të Lopburit, ku trupi i tij u kthye pasi vdiq.

Ndjekësit e tij e kanë zhvarrosur për t’i ndërruar veshjen, por ajo çfarë ka rënë në sy ka qenë trupi i tij i ruajtur shumë mirë por edhe fytyra e tij e qeshur, një shenjë e mirë kjo për besimtarët e budizmit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë