Loading…
Zhvillohet gara mes breshkës e lepurit, mësoni kush fitoi
  • 07/10/2017 | 21:24

...

Gara e shpejtësisë mes breshkës dhe lepurit ka qenë gjithnjë e pranishme në tregimet dhe gojëdhënat e ndryshme, duke përfshirë edhe ato të shqiptarëve. Por, dikush është përkujdesur që kjo garë të zhvillohet njëmend dhe të dëshmohet – më në fund – se cila prej këtyre dy kafshëve është më e shpejtë, transmeton Gazeta Metro.


Në një video të publikuar më herët, një breshkë dhe një lepur janë vendosur në garë shpejtësie në dy pista të njëjta, gjatë një evenimenti në Kinë.

Fillimisht, lepuri kërceu me shpejtësi në gjysmë të pistës, por më pastaj u ndal i hutuar, ndërkohë që breshka nuk humbi kohë dhe fitoi garën, ngadalë por sigurt. Shihni videon më poshtë për më shumë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë