Loading…
Zidane e dyfishon pagën por është i 7’ti në listën e trajnerëve më të shtrenjtë në Europë
  • 12/08/2017 | 18:59

...

Zinedine Zidane është futur për herë të parë në këtë listën e 10 trajnerëve me pagën më të lartë. Nga 4 milionë euro sa përfitonte deri tani, me rinovimin e kontratës do të paguhet 8 milionë për sezon. Në listën e mëposhtme 10 trajnerët më të paguar në Europë për momentin.


Ronald Koeman 7 milionë euro
Masimilliano Allegri 7.5 milionë euro
Jurgen Klopp 8 milionë euro
Zinedine Zidane 8 milionë euro
Arsene Wenger 9 milionë euro
Antonio Conte 11 milionë euro
Diego Simeone 12 milionë euro
Josep Guardiola 14 milionë euro
Carlo Ancelotti 15 milionë euro
Jose Mourinho 16 milionë euro.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë