Loading…
Zviceranët ia refuzojnë pasaportën: Je e mërzitshme
  • 11/01/2017 | 18:29

...

Një gruaje në Zvicër i është refuzuar për të dytën herë kërkesa për pajisje me pasaportë pasi banorët lokalë u ofenduan nga refuzimi i saj për të ushtruar disa tradita që kanë të bëjnë me kafshët, shkruan The Independent.

Nancy Holten nga kantoni i Aarau, vegjetariane, protestoi ndaj vendosjes së kambanave në qafë të lopëve me arsyetimin se ato bëjnë shumë zhurmë dhe u bëjnë dëm kafshëve pasi peshojnë shumë.

799cb49aa69a75b336ca67c54c96fe0aae573d0414046324a7e388fff3a53121

“Kafshët mbajnë kambana me peshë deri në 5 kilogramë dhe kjo u shkakton dëme në lëkurë”, ka deklaruar ajo, gjë që ka shkaktuar irritimin e fqinjve të saj. Asaj iu refuzua pasaporta, pasi ligji në Zvicër u jep të drejtë mendimi edhe bashkëqytetarëve rreth asaj nëse duhet t’i jipet pasaportë një qytetari të caktuar./gazetametro.net

461iy7zk

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë