Loading…
Zviceranet “shkulin flokët” për meshkujt shqiptarë
  • 28/11/2017 | 12:06

...

A e dini se femrat zvicerane i preferojnë shumë meshkujt shqiptarë?


Po, po! Zviceranet i kanë shqiptarët në preferencë të dytë, pas meshkujve italianë.

Sipas statistikave, dy nga pesë zviceranë kanë partnerë të huaj.

Në vend të parë janë italianët, pastaj shqiptarët që ndiqen nga maqedonasit, kroatët, gjermanët etj.

Por çfarë ndikon?

Martesat dykombëshe mes zviceraneve dhe shqiptarëve janë rezultat i ndryshimeve politike, ekonomike dhe sociale, ku kanë ndikuar edhe rritja e dixhitalizimit dhe komunikimet e thjeshta.

Nga ana tjetër, meshkujt zviceranë preferojnë më së shumti martesat me femrat nga Gjermania, duke u pasuar nga femrat nga Kroacia, Shqipëria, Serbia, Mali i Zi, Maqedonia, Brazili, Tailanda, Maroku, Rusia dhe Ukraina.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë