Loading…
ZYRTARE: Ky lojtar largohet nga Chelsea, nënshkruan me klubin e ri
  • 23/01/2018 | 15:36

...

Robert Kenedy është larguar nga Chelsea. Futbollisti brazilian ka nënshkruar kontratë gjashtë mujore me Newcastle Unitedin.


Lajmi është konfirmuar nga trajneri i Bluve të Londrës, Antonio Conte.

“Kenedy po shkon në Newcaslte. Ai është futbollist i ri dhe me potencial. Kenedy ka nevojë për këtë sfidë në këtë fazë të karrierës”, ka thënë Conte.

Kujtojmë që Kenedy u transferua në Chelsea gjatë vitit 2015, nga skuadra Fluminense.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë