Loading…

​13 mijë e 165 pacientë të shëruar nga Covid-19, 1 mijë e 641 raste aktive

  • 27/09/2020 | 08:18

​13 mijë e 165 pacientë të shëruar nga Covid-19, 1 mijë e 641 raste aktive

Nga 13 marsi kur edhe u shënuan raste e para me Covid-19, në Kosovë kanë rezultuar pozitiv 15.425 persona. Prej tyre 619 kanë vdekur, 13.165 janë shëruar, ndërsa 1.641 raste janë aktive.


“Numri total i rasteve pozitive është 15.425 raste nga 65.454 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 619 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 77 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.165 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.641”, thuhet në raportin e fundit të IKSHPK-së.

Gjatë dy javëve të fundit rastet me Covid-19, por edhe vdekjet kanë shënuar rënie, ndërsa është rritur numri i të shëruarve.

Kjo ka bërë që Qeveria të zbus disa nga masat antiCovid.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë