Loading…

​139 raste të reja dhe 5 viktima në Maqedoninë Veriore

  • 31/07/2020 | 16:53

​139 raste të reja dhe 5 viktima në Maqedoninë Veriore

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 1.377 teste për COVID-19, prej të cilave 139 kanë rezultuar pozitivë, si dhe janë shënuar pesë raste të reja me përfundim fatal.


Numri më i lartë i infeksioneve të reja është në Shkup – 36, pasuar nga Gostivari me 16, Kërçova 15, Tetova 14, Kumanova 11, Shtipi 11 etj.

Po ashtu ka pasur edhe 534 pacientë të shëruar në 24 orët e fundit. /AlsatM

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë