Loading…

​20 lëvizje mashkullore për të cilat gjithmonë bien gratë

  • 09/05/2021 | 09:47

​20 lëvizje mashkullore për të cilat gjithmonë bien gratë

20 lëvizje mashkullore për të cilat gratë çmenden fare!


Një studim i 2.000 të anketuarve në të gjithë botën zbuloi se cilat tipare dhe zakone mashkullore fitojnë në mënyrë të pakthyeshme zemrat e grave. Gjeni ato më poshtë dhe kontrolloni për të vërtetën në rezultatet e sondazhit, transmeton lajmi.net.

1. Ai i trajton të gjithë me respekt, qofshin ata njerëz që i njeh apo kalimtarë të rastit.

2. Ndihmon në punët e shtëpisë. Ai nuk i ndan ato në burra dhe gra, por do të pranojë lehtësisht larjen e enëve, pastrimin e pluhurit dhe pirgun e rrobave të thata.

3. Në vend që të dërgojë mesazhe, ai preferon të telefonojë. Ai është më komod të dëgjojë zërin e partnerit të tij sesa të shtypë në ekran.

4. Ai nuk ka frikë të tregojë butësi në publik, edhe kur është i rrethuar nga një numër i madh njerëzish.

5. Gjithmonë hapni derën dhe mbani pallton. Edhe feministët më të mëdhenj do ta pranojnë se është vetëm një shprehje e mirësjelljes dhe sjelljes së mirë, jo një gjest stereotip që e vë një grua në një pozitë vartëse.

6. Ai do të kërcejë edhe pse mund të mos i pëlqejë ose di të kërcejë. Ai nuk do të refuzojë ndjenjat në dasmën e miqve të përbashkët, megjithëse John Travolta nuk është pikërisht në katin e vallëzimit, por është e rëndësishme për të që ta bëjë partneren e tij të lumtur.

7. Ai do të përgatisë një surprizë të vogël pa ndonjë arsye të madhe. Një mesazh në frigorifer, një çokollatë e preferuar në jastëk, një masazh këmbësh pas punës.

8. Ai është i interesuar për hobet e partnerit të tij. Ai nuk i injoron interesat e saj, por dëshiron të dijë më shumë dhe të marrë pjesë në to.

9. Ai do ta gatuajë darkën e saj. Ai mund të mos i kuptojë teknikat e komplikuara të kuzhinës, por ai ka vullnet për të përgatitur diçka për të dashurin e zemrës së tij, edhe nëse do të ishte pjata më e thjeshtë e mundshme.

10. Mbajini premtimet tuaja. Fjala e tij është ligji dhe ai kurrë nuk do ta shkelë premtimin e tij.

11. Ajo e kalon kohën me miqtë e saj. Ai nuk i shmanget shoqërisë femërore dhe me kënaqësi do të bashkohet me maminë tek e cila është ftuar.

12. Vullnetarisht i dëgjon problemet e saj. Ai nuk mungon kur partneri i tij dëshiron t’i besojë një problem, por ai gjithashtu e dëgjon atë dhe i jep këshilla.

13. Mos ki turp nga emocionet e tua. Shumica e burrave nuk duan të heqin dorë nga imazhi i tyre macho, por djemtë më të mëdhenj e dinë që shfaqja e cenueshmërisë nuk do ta largojë një grua, por do të krijojë një ndjenjë besimi tek ajo.

14. Ai është i gatshëm të bëjë kompromis. Ai mund të mos jetë dakord me të gjitha vendimet dhe lëvizjet e partnerit, por e kupton rëndësinë e kompromisit edhe në marrëdhënie dhe do të përpiqet të gjejë një zgjidhje që do të kënaqë të dy palët.

15. Mbështet qëllimet e saj. Ai nuk përqesh ambiciet dhe ëndrrat e partneres së tij, por është mbështetja e saj më e madhe.

16. Ai di të kujdeset për veten e tij. Nuk ka asgjë më seksi sesa një burrë që menaxhon në mënyrë perfekte kur është vetëm në shtëpi dhe mund të mbajë gjithçka nën kontroll.

17. Ai sinqerisht do t’ju pranojë atë që e shqetëson në lidhje. Ai nuk do ta mbajë për vete, por do të reagojë me kohë, sepse dëshiron që ju të jeni të lumtur dhe të kënaqur.

18. Ai nuk do të përmendë ish-të dashurat pa nevojë. Kur marrëdhëniet e së kaluarës janë një temë bisede, atëherë ai do të flasë për këtë hapur, por nuk i shkon ndërmend të përmendë ish-të dashurat çdo herë apo pastaj ose të krahasojë të tashmen me ta.

19. Ai do ta prezantojë partnerin e tij me miqtë e tij. Është e rëndësishme për të që ajo të bëhet pjesë e shoqërisë së tij.

20. Në momente intime, ai i jep përparësi partnerit të tij. Kujdesuni për dëshirat dhe nevojat e saj, dhe kjo është saktësisht një nga rregullat më të rëndësishme të Kama Sutra.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë