Loading…

​438 raste aktive me COVID-19

  • 26/10/2021 | 08:31

​438 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 438 raste aktive me koronavirus. Më së shumti raste aktive janë në Komunën e Prishtinës. Në kryeqytet janë 92 raste aktive me COVID-19, e pasuar nga Prizreni me 39 raste aktive.


Ndërkohë që Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) në raportin e fundit bërë të ditur për një rast të vdekjes nga Komuna e Gjilanit.

Ndërsa, tre qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Dy janë në Komunën e Prizrenit dhe një nga Komunën e Fushë Kosovës.

Në raportin e fundit të IKShPK-së rezulton që 20 qytetarë veçse janë shëruar nga infektimi me koronavirus.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë