Loading…

​86 raste të reja me koronavirus në Kroaci, më së shumti në Zagreb

  • 01/08/2020 | 18:17

​86 raste të reja me koronavirus në Kroaci, më së shumti në Zagreb

Në 24 orët e kaluara, 86 raste të reja të koronavirusit janë konfirmuar në Kroaci, bazuar në 1.381 mostra të testuara, njoftoi sot Shtabi Kombëtar i Mbrojtjes Civile.


Numri i rasteve aktive në vend aktualisht është 738, derisa numri më i lartë i pacientëve të rinj është në Zagreb – 31.

Që nga fillimi i epidemisë, 5.224 raste të koronavirusit janë regjistruar në Kroaci, dhe 145 njerëz kanë vdekur

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë