Loading…

​Allegri i frustruar, paralajmëron lojtarët e tij pas humbjes nga Sassuolo

  • 27/10/2021 | 21:40

​Allegri i frustruar, paralajmëron lojtarët e tij pas humbjes nga Sassuolo

Massimiliano Allegri beson se Juventusi ishte shumë skuadër e dobët ndaj Sassuolos dhe ka paralajmëruar lojtarët e tij që të mos pësojnë gola siç bënë kundër Sassuolos.

“Zonja e Vjetër” pësoi humbjen e dytë në shtëpi këtë sezon ndaj Sassuolos.

“Neroverdinjtë” kaluan në epërsi në pjesën e parë me golin e Davide Frattesit dhe morën të tre pikët me golin e vonshëm të Maxime Lopezit, përcjellë KosovaPress.

“Duhet të ishim më të organizuar, sidomos në fund të ndeshjes. Këto janë lojëra që nuk mund t’i humbni nëse shihni se nuk mund t’i fitoni, “tha Allegri për “DAZN”.

“Ne duhet të reflektojmë se si i trajtojmë ndeshjet, nuk mund ta pranojmë atë lloj gol në një kundërsulm. Kemi pasur disa raste për të shënuar, por nëse nuk jeni klinik, gjithçka bëhet më e vështirë”.

“Pavarësisht nga kjo, ne ishim shumë të ngathët në fund të ndeshjes dhe kjo nuk mund të ndodhë. Nuk është një problem fizik, ka të bëjë më shumë me mentalitetin,” vazhdoi taktika toskan.

“Nuk vuajtëm aq shumë sa sonte as kundër Interit të dielën, ishim më të qetë, sonte ishim shumë të furishëm. Sassuolo ka aftësi të shkëlqyera teknike, ata luajnë mirë në kundërsulm”.

Ëeston McKennie barazoi rezultatin në pjesën e dytë dhe Allegri mendoi se Juventusi mund ta fitonte ndeshjen në atë pikë.

“Ne kishim momentin në anën tonë. McKennie luajti një lojë të mirë, Bentancur ka të njëjtat karakteristika”, tha ai.

“Nuk është problem i lojtarëve, është problem mentaliteti. Juventusi nuk duhet të pranojë më kurrë gola si sot, nuk duhet të ndodhë më.”, theksoi në fund Allegri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë