Loading…

​Arsenali kishte dështuar ta transferojë portugezin e talentuar

  • 21/11/2020 | 08:43

​Arsenali kishte dështuar ta transferojë portugezin e talentuar

“Topçinjtë” janë admirues të mëdhenj të portugezit.

Arsenali provoi të nënshkruajë me Diogo Jotan në vitin 2016, por ylli i Liverpoolit në atë kohë vendosi t’i bashkohej Atletico Madridit, raporton “The Athletic”.

West Ham gjithashtu ishin të interesuar në sulmuesin e Kombëtares së Portugalisë në vitin 2016, por Jota vendosi t’i bashkohej skuadrës së Diego Simeones, ku nuk e ka bërë as edhe një paraqitje, para se të kalonte në radhët e Wolverhampton në vitin 2018.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë