Loading…

​Asnjëherë nuk duhet t’i bëni partnerit tuaj këto pesë pyetje

  • 21/01/2021 | 18:53

​Asnjëherë nuk duhet t’i bëni partnerit tuaj këto pesë pyetje

Ju jeni e bukur për partnerin tuaj ashtu siç jeni. Nëse dëshironi të humbni peshë (ose të shtoni peshë), bëjeni atë për veten dhe shëndetin tuaj.


Ka disa pyetje që gratë shpesh u bëjnë partnerëve të tyre, e të cilat nuk duhen. Gjeni se cilat pesë pyetje janë plotësisht të tepërta në marrëdhënien tuaj.

1. A kam nevojë për prerje flokësh?

Nëse doni të ndryshoni modelin tuaj të flokëve, varet nga ju. Ndoshta i bëni partnerit tuaj këtë pyetje sepse dëshironi që ai të pëlqejë modelin tuaj të flokëve, por, dorën në zemër, meshkujt pothuajse kurrë nuk vërejnë një ndryshim të modelit të flokëve (përveç nëse është me të vërtetë drastike). Prandaj, nëse po mendoni të ndryshoni modelin tuaj të flokëve, më mirë pyesni një mik për këshilla.

2. Cila veshje më përshtatet më shumë?

E njëjta gjë vlen për këtë pyetje si me një model flokësh: vishni një fustan në të cilin ndiheni më mirë dhe në të cilin dukeni më mirë për veten tuaj. Një burrë ndoshta do t’ju tregojë gjithsesi se një fustan që zbulon më shumë lëkurë ju përshtatet më shumë.

3. Çdo pyetje në lidhje me peshën

Ju jeni e bukur për partnerin tuaj ashtu siç jeni. Nëse dëshironi të humbni peshë (ose të shtoni peshë), bëjeni atë për veten dhe shëndetin tuaj. Pesha juaj nuk ka të bëjë me askënd përveç me veten tuaj.

4. A e bëri ish-i juaj më mirë?

Me këtë pyetje, ju po shprehni një dozë pasigurie dhe një dorë në zemrën tuaj – a ka vërtet rëndësi nëse ajo e bëri më mirë? Lëreni të kaluarën të qëndrojë në të kaluarën. Ju jeni në një marrëdhënie me të tani dhe kjo është e vetmja gjë që ka rëndësi. Dhe ka sigurisht gjëra që ju i bëni shumë më mirë se ish-i i tij.

5. A është Sofia Vergara e bukur për ju?

Duke folur objektivisht, shumica e burrave do të thonë se Sofia Vergara është e bukur për ta dhe kur një burrë i përgjigjet me sinqeritet kësaj pyetjeje, përgjigjja e tij mund të mos jetë ajo që dëshironit të dëgjonit. Por vetëm për shkak se Sofia Vergara është e bukur nuk do të thotë që ju nuk jeni e bukur për të. Thjesht do të thotë se ai ka sy.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë