Loading…

​Banka Botërore: Këtë vit ekonomia e Kosovës pritet të rritet në 4 përqind

  • 31/03/2021 | 11:45

​Banka Botërore: Këtë vit ekonomia e Kosovës pritet të rritet në 4 përqind

Banka Botërore ka publikuar një raport për ekonominë e Kosovës. Sipas raportit të BB ekonomia e Kosovës pritet të rriten në 4 përqind këtë vit.


Sipas raportit këtë vit pritet të vendoset nën kontroll pandemia COVID-19 e për çka do të rikthehet edhe besimi i konsumatorit dhe biznesit.

“Pas një tkurrjeje të vlerësuar prej 6.9% në vitin 2020, ekonomia e Kosovës tani pritet të rritet 4% këtë vit pasi #COVID19 vendoset nën kontroll dhe besimi i konsumatorit dhe biznesit rikthehet”, thuhet në raportin e Bankës Botërore.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë