Loading…

​Calavera vazhdon vizitën në Kosovë

  • 09/03/2017 | 10:20

​Calavera vazhdon vizitën në Kosovë

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Drejtorinë e Përgjithshme për Fqinjësi dhe Negociata të Zgjerimit të Komisionit Evropian, Genoveva Ruiz Calavera, po vazhdon vizitën në ditën e tretë në Kosovë.


Përderisa, gjatë ditës së djeshme ajo u takua me dy përfaqësuesit  e opozitës kosovare, Jakup Krasniqi nga NISMA për Kosovën, dhe Ardian Gjini nga AAK’ja, sot ajo priti në takim kreun e Vetëvendosjes, Visar Ymeri.

Përveç kësaj ajo do të vizitojë dy projektet e financuara nga BE-ja në Lipjan dhe Badovc.

Kurse, në ora 10:00, do të merr pjesë në hapjen e ekspozitës me foto në bibliotekën e qytetit të Lipjanit, ku pas fjalimeve do të ketë vizitë tek xhamia Mulla Sherif Ahmeti dhe tek kisha e St. Flora dhe Laura.Ajo po ashtu do të merr pjesë në inaugurimin e Fabrikës së Trajtimit të Ujërave në Badovc./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë