Loading…

​Durrës, kapen dy kosovarët që tentuan të kalojnë kufirin me dokumente false

  • 02/12/2021 | 13:19

​Durrës, kapen dy kosovarët që tentuan të kalojnë kufirin me dokumente false

Policia e Durrësit ka vënë në pranga tre persona, për vepra të ndryshme penale.


Dy kosovarë janë mes të arrestuarve, të cilët tentuan të kalojnë kufirin përmes portit të Durrësit me dokumente të dyshuara fals.

“Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Durrës u arrestuan në flagrancë për veprat penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave” dhe “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve”, shtetasit: A. K., 46-vjeçe dhe E. K., 22-vjeç, banues në Prizren, Kosovë, pasi në PKK Port Durrës, kanë tentuar të kalojnë kufirin me dokumente identifikimi të dyshuara të falsifikuara. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan dy karta identiteti dhe dy leje drejtimi të dyshuara të falsifikuara”, njofton policia.

Po ashtu është arrestuar edhe një 49-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim më herët, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Krujë i ka caktuar masën “arrest në burg”, për veprën penale “kultivimi i bimëve narkotike”.

“Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Krujës kanë bërë ndalimin e shtetasit në kërkim P. K., 49-vjeç, banues në fshatin Arrameras, Krujë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Krujë i ka caktuar masën “arrest në burg”, për veprën penale “kultivimi i bimëve narkotike””, bën me dije policia.

Materialet kaluan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës dhe në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme./tch

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë