Loading…

​Emër i papritur, Manchester City identifikon zëvendësuesin e Guardiolas

  • 26/10/2020 | 10:07

​Emër i papritur, Manchester City identifikon zëvendësuesin e Guardiolas

Drejtuesit e Manchester Cityt i kanë vënë syrin trajnerit aktual të RB Leipzig, Julian Nagelsmann, si alternativë ideale për ta zëvendsuar Pep Guardiolan, raporton “Daily Mail”.


Guardiolas i skadon kontrata në fundin e sezonin 2020/21, dhe bisedimet për rinovimin e saj kanë ngecur, derisa Juventusi është përmendur si skuadra e ardhshme e tij.

Nëse Guardiola vendos të largohet pasi erdhi në vitin 2016, atëherë Nagelsmann dhe ish-trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochetino janë alternativat e para të Manchester Cityt.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë